Bilgisayarımın şarj'ı %35 olunca kapanıyor, ne yapmalıyım?

monodrax (58) 3 yıl önce sordu

Arkadaşlar bilgisayarımın şarj'ı %35'e gelince ani bir şekilde kapanıyor. Bataryayı değiştirdim, BIOS'um güncel ve batarya kalibrasyonu yaptım fakat hala kapanıyor.

Sorunu nedir söyleyebilir misiniz?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

Batarya orijinal mi? Yeni bataryan yoksa muadil mi? Bu fark yaratıyor. Eğer orijinalse  bilgisayarının güç tüketimi ile ilgili bir sorun vardır. Bir ihtimal Windows 7 batarya durumunu yanlış gösteriyordur. Senin yerinde olsam önce farklı bir işletim sistemi denerim. Mesela Windows 10 yüklediğinde ne oluyor buna bakarım. Sorun devam ediyorsa o zaman yetkili servise gitmekten başka çare yok.

monodrax 3 yıl önce

farklı bir işletim sistemi kurdum düzeldi, teşekkür ederim.