bilgisayarımızda bulunan gereksiz ( öksüz dosyaları) silme işlemi nasıl yapışır

candan (4301) 7 yıl önce sordu

bilgisayarımızda gereksiz yer işgal eden dosyalar neler internetten indirilen kurlum yapılan ve kaldrılan dosya kalıntıları veya öksüz dosyalar vs silinmesi önemlidir

Toplam 1 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

   1)ilk olarak Başlat-çalıştır a gelip %temp% yazıyoruz ve arattırıyoruz büyük ihtimalle baya bir dosya çıkıcaktır bunları silin.

    2)Başlat-çalıştır a gelip c://windows/prefetch bu kodu yapıştırın çıkacak dosyaları silin.

    3)ınternet Explorer-araçlar-ınternet seçenekleri-Ayarlar-dosya görüntüle diyoruz çıkan dosyaları siliyoruz.

    4)Başlat-Çalıştır a temp yazıyoruz 1) yoldaki gibi %..% işaretlerini koymuyoruz arattırıyoruz çıkan dosyaları siliyoruz

Artık gereksiz dosyaları sildiniz bu işlemleri 4-5 haftada bir tekrarlayın dosyaları silerken (silmek istediğiniz dosyalar hala kullanılıyor) diye bir hata alabilirsiniz bunun için size unlocker silme programını programını tavsiye ederim