Bilgisayarın ikinci RAM'i çalışmıyor, ne yapmalıyım?

andromobil (74) 3 yıl önce sordu

Selamün Aleyküm arkadaşlar geçenlerde bilgisayarın işlemci fanını değiştirince bilgisayardaki iki RAM takılı olunca ekran gelmiyordu ama birini çıkarınca geliyor biri bozulmuş ama niye durduk yere bozuldu anlamadım. tek bir değmeyle veya fan değiştirme ile RAM niye bozulur? RAM'ler DDR2, Anakart Asus model.

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Ram ların ucundaki altın kısma elini değdirdiysen sıkıntı çıkarabilir fakat silgi ile iki tarafınıda silersen yani uclarını sorun düzelecektir diye umuyorum.

andromobil 3 yıl önce

Abi bilmiyom arkadaş ile işlemci fanı değiştircekdir bi anda bozuldu tek ram kullanıyorum oda sorun oluyor şuan yani YouTube arka plan da açınca oyunlar yavaş oluyo oyun açılsa YouTube donuyor

darkcrak 3 yıl önce

Ram slotunda sorun var mı?@andromobil Ram'ı takarken Ram'a zarar vermiş olabilirsiniz.

andromobil 3 yıl önce

Doğrudur abi yenisi alınacak o zaman yapacak bir şey yok

darkcrak 3 yıl önce

Çözüm olarak yazdığım şeyi denedin mi? @andromobil

andromobil 3 yıl önce

abi silgi işini denedim daha önce

darkcrak 3 yıl önce

Uzmanim.net DC gurubuna katılmadıysanız https://discord.gg/EC872D9rwm @andromobil

andromobil 3 yıl önce

Abi halettim yerleri değiştirdim açıldı

darkcrak 3 yıl önce

Sorununun çözüldüğüne sevindim @andromobil