Bilgisayarın seri numarasını nasıl öğrenebilirim?

kuartz (7) 3 yıl önce sordu

Merhabalar ben bilgisayarın seri numarasını nasıl öğrenebilirm?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarda neredeyse her donanımın kendi seri numarası vardır. Laptop kullanıyorsan bilgisayarın altında yazar.

Markasız bir masaüstü kullanıyorsan anakart seri numarasını kast ediyor olmalısın.

Komut satırından şunu deneyebilirsin:

Komut satırına geç.

Şu komutu yaz:

wmic bios get serialnumber

Programla öğrenmek istersen CPU-Z programını kullanabilirsin. Mainboard bölümünde sana seri numarasını gösterecektir.

CPU-Z burada indirebilirsin: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Windows 7 kullanıyorsan seri numarasını öğrenmek için:

  1.  Komut satırına powershell yaz.
  2. Daha sonra powershell ekranında şu komutu yaz:
    gwmi win32_baseboard | FL Product,Manufacturer,SerialNumber,Version

    karşına şöyle bir ekran gelecek:

    Product      : 56xt
    Manufacturer : Dell Inc.
    SerialNumber : 332343543534545
    Version      : A00

    SerialNumber yazan yerin karşısındaki değer seri numaran olacak.

kuartz 3 yıl önce

abi benim laptop bilgisayarın altından silinmiş ve https://hizliresim.com/gigwXi hatası alıyorum. yönetici olarak da çalıştırdım, sfc /scannow da yaptım fakat hala hata alıyorum.

alattin 3 yıl önce

Windows 7 kullanıyorsun sanırım, Program ekledim onu dene. @kuartz

kuartz 3 yıl önce

abi cpu-z seri numarası gözükmüyor