Bilgisayarın Sorunlari Hiç Bitmiyor ! Dosyalar Degişik Şylere Dönüşüyor!

oyuntubeyoutuber (-89) 6 yıl önce sordu

Dedigim gibi Flashı takıp içine bir şeyler atinca Dosyalar degisik seylere dönüsüyor Bunun bi çözümü varmi sfc/scannow hariç :D

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Önce flash belleği biçimlendirirsin. Biçimlendirdikten hemen sonra flash belleği PC'den çıkartırsın.

Sonra PC'de Virüs ve zararlı yazılımlar için derin taramalar yapar ve bulunanları temizlersin:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

Yaw Yokki PCde 1 Vİrüs bile yok :///

temmuz 6 yıl önce

Nereden biliyorsun? Falmı baktın yoksa sistemi tavsiyede bulunduğum programlar ve antivirüs programın ile taradınmı? Flash belleğinide biçimlendirdinmi? Senin var/yok gibi şeyler değil, bunları belirtmen gerekirdi @oyuntubeyoutuber

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@temmuz kardeş hepsini yaptm diyorum? Biçimlendirdim 100 kere biçimlendirdim

temmuz 6 yıl önce

Yani şimdi diyorsun bunları. Neyse, farklı bir flash bellek ile denedinmi? Denemediysen dene ve sonucu bir görelim @oyuntubeyoutuber

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bir anormallik olduğu belli, @temmuz hocamın da dediği gibi flashtaki önemli dosyaları aldıktan sonra biçimlendirip (hatta CMD ile biçimlendirsen daha iyi olur) bilgisayarda virüs taraması yapmalısın

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@farurhenho Cmdden nasil yapabilirim

omercik 6 yıl önce

https://uzmanim.net/soru/windows-komut-satiri-cmd-ekraninda-diskpart-komutu-ile-harddisk-veya-usb-bellek-nasil-formatlanir/62589 @oyuntubeyoutuber