Bilgisayarın tarih ve saati yanlış. Sürekli güncellemek zorunda kalıyorum.

mstfz2001 (17) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, bilgisayarın saati yanlış. Düzeltiyorum (İnternet saati) ancak bigisayarı kapatıp açtığımda yine yanlış gösteriyor. Yani sürekli güncellemek zorunda kalıyorum. Galiba BİOS pili bitmiş (Birkaç tanıdığım böyle söyledi). Merak ettiğim, İnternet saat güncelleştirmesini yapmak için komut kullanabilir miyim? Yani örneğin ''/xxxx'' yazıp bir kısayol şeklinde masaüstüne koysam, ona tıkladığımda güncellese (Tıpkı /shutdown komutuyla bilgisayarı kapatmak gibi)... Böyle bir şey yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Şu  komutuda kısayol oluşturup, sağ tuşla tıklayarak yönetici olarak çalıştırırsanız, Tarih ve saati internet sunucularından otomatik güncelleyecektir

w32tm /resync

mstfz2001 8 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Tam da istediğim çözüm.