Bilgisayarın zararlarından koruyan gözlük önerileri?

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Ben bilgisayar biraz fazla bakıyorum. Bu biraz zararlı ve şimdiden önlemleri almak istiyorum. İnternette radyasyondan koruyan gözlükler vs. varmış. Bunlardan önerileriniz var mı? Mümkünse 100 TL 'yi geçmesin.

Toplam 1 cevap

damlakoc (1391) 5 yıl önce cevapladı

Öncelikle bilgisayarın gözleri yormasının en önemli sebebi bilgisayar kullanırken göz kırpmayı unutmamız diye biliyorum. Yani gözleri bolca kırpmak gerekiyor, göz normale göre bilgisayar kullanırken bu yüzden kuruyor. 1 saatte bir gözleri 10 dakika dinlendirmek şart. Çok fazla marka duymadım ama Gunnar oyuncu gözlükleri var. Gunnar için genelde iyi yorumlar var ama 100 tl sınırını malesef geçiyor. Gördüğüm kadarıyla 200-250 tl fiyatı var. Diğer satılan gözlüklerin de işe yarayacağını pek zannetmiyorum ben.