bilinmeyen uyarılar

misafir32 (1) 7 yıl önce sordu

KASPERSKYla bilgisayarı tarattığımda

not a virüs risktool.win64.RPChook.a  risktool.win64.procpather.a risktool.win32.watkill.a uyarıları alıyorum bunlar virüs mü değil mi rootkit mi sistemde açığa güvenlik sıkıntısına neden olur mu? ve ne yapmalıyım yardıcı olursanız sevinirim

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı
  • risktool.win64.RPChook.a
  • risktool.win64.procpather.a
  • risktool.win32.watkill.a

Bunlar bilgisayara yüklenmiş yama ve benzeri "crack"'lere ait uyarılar. Mesela en sondaki WATKILL Windows  orjinallik uarısını ortadan kaldırmak için yüklenen bir uygulamaya ait. Kaspersky bunları virüs olarak görmemiş. Risktool olarak nitelemiş. Virüs değil fakat riskli grubundaki yazılımlar.  Her crack ne kadar risk içeriyorsa o kadar riskli demektir.