Bim aktüel HP Notebook - 17 Ocak 2020 alınır mı?

rzgr (17) 4 yıl önce sordu

Merhaba. Yarın (17 ocak) bime gelecek olan hp notebook için ne düşünüyorsunuzü? Alınır mı? Daha çok performans ve hız istiyorum, karşılar mı?

Toplam 2 cevap

hydra (3800) 4 yıl önce cevapladı

Laptop fiyat/performans ürünü lakin ne amaçla kullanacağını bilmiyorum, oyun için istiyorsan 4K'yı cebinden çıkarman gerekli. Yukarıda, arkadaş öneri sunmuş bende bir kaç öneri yapayim. Laptop alırken bence MSI, DELL, ASUS' tan şaşılmayacak hele asus en iyi ürünleri yapıyor tam bir performans canavarı. Bütçeni söylersen daha iyi yardımcı olurum hem soğutma açısından iyi olan laptop, hemde sağlamlık ve FPS canavarı laptop önerebilirim. Ayrıca ne zaman alıcaksın ?

MASAÜSTÜ PC :
1660Super = 1880 TL
8x2 RAM = 440 TL
B450M S2H = 420 TL
Ryzen 5 2600 = 839 TL
XPG SX6000 Pro 512 GB M2 SSD = 443 TL
Corsair Carbide Spec Delta 550 Watt = 600 TL

Toplamda 4600 TL.

rzgr 4 yıl önce

Teşekkür ederim. 4k civarı bir bütçe ayırabilirim sanırım. Fazla oyun oynamıyorum ama lol gibi oyunlarda fps sorunu olmasını istemiyorum. Zaman sıkıntı değil bu yıl içinde alacağım, fiyatların düştüğü bir sezon varsa bekleyeyim :)

hydra 4 yıl önce

Fiyatlar artık düşmez, indirimleri beklemek gerekir. İlla laptop mu alacaksın ? Masaüstü toplarsan daha performanslı olur.

rzgr 4 yıl önce

Hocam iki önerinizi de alabilir miyim rica etsem? Hem laptop hem toplama masaüstü bilgisayar önerinizi :)

hydra 4 yıl önce

Monitör varmı ? @rzgr

rzgr 4 yıl önce

Hayır yok

rzgr 4 yıl önce

Teşekkür ederim hocam öneri için. Laptop öneriniz var mıdır bu düzeylerde?

rzgr 4 yıl önce

https://www.amazon.com.tr/HP-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar-i7-10510u-8KE21EA/dp/B0812DS5NK/ref=mp_s_a_1_7?keywords=leptoplar&qid=1579345270&smid=A1UNQM1SR2CHM&sprefix=lep&sr=8-7

rzgr 4 yıl önce

Şunun hakkında ne dersiniz?

hydra 4 yıl önce

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-1-1/ Bu daha iyi. Laptop model olarak MSI, ASUS'dan şaşmayın. Bu monster laptop'u fiyatı uygun diye söyledim.

rzgr 4 yıl önce

Hocam gönderdiğinizin yorumlara baktım da 1050çöp deniyor. Bu konuda ne dersiniz

hydra 4 yıl önce

bu bütçeye 1660Super li bir ekran kartımı istiyorsun ? https://www.trendyol.com/hp/pavilion-gaming-15-ec0006nt-amd-ryzen-5-3550h-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-15-6--8bp77ea-p-31969952?boutiqueId=400141&gclid=CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN0ju4dazUC__Wg-NVkKuRQLaGpYVShDTStRXNlHvLOvHEXv2FqJK7xoCdfUQAvD_BwE

hydra 4 yıl önce

Eğer 4600'e laptop alacaksan bu laptobu al derim, 1650 var ve 256 GB SSD var.

rzgr 4 yıl önce

Hocam teşekkür ediyorum. Son olarak onu mu alsam yoksa biraz daha bekleyip https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-1/ bunu mu alsam? Hp mi yoksa abra 15.1 mi önerirsiniz?

hydra 4 yıl önce

Eğer 240 GB SSD yetecek ise Abra a5 v15-1 al.

rzgr 4 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Var olun

hydra 4 yıl önce

Önemli değil.

rzgr 4 yıl önce

@hydra hocam tekrar selamlar, A5 15.1 alacaktım ancak mh aradığımda intelin artık i5 üretmekte zorlandığını ve A5 15.1 bir daha stoklarla gelmeyeceğini söylediler. Onun yerine o fiyat aralığında başka öneriniz var mı? https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-4/ şunu mı alsam sizce? 1050 ama i7 9.nesil

rzgr 4 yıl önce

Veya başka bir model mi önerirsiniz?

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

Laptop iyi ama RAM'ı çok düşük ve çok hızlı bir bilgisayar değil çok fazla bir beklentin olmaz bu bilgisayarda fakat RAM'ini yükseltirsen yani 8 GB ram takarsan belki biraz daha hızlanır. Sana önerim paranı biraz daha biriktir ve daha iyi bir bilgisayar al

Şu bilgisayarları ala bilirsin bütceni biraz daha arttırıp:

Ama illa bimdeki HP bilgisayarı alcaksan çok fazla bu bilgisayardan beklentin olmasın ama yine diyorum RAM'ını yükseltirsen bilgisayar hızlana bilir internette RAM satılıyor.

Ram nedir? Ram alırken nelere dikkat etmeliyim?

rzgr 4 yıl önce

Teşekkür ederim kardeşim peki dediğin bilgisayarlar oyunlar için iyi midir?

darkcrak 4 yıl önce

Maalesef hiç oyun oynayamazsın Lol, Euro truck vs. oynayamazsın ram'ı çok düşük yani ram'i o bilgisayarın 4 gb ram @rzgr dediğim bilgisayarlar yani sana önerdiğim bilgisayarlar ile oyun oynaya bilirsin rahatca ama GTA 5 gibi oyunu kaldırmaya bilir o bilgisayarlar

rzgr 4 yıl önce

Anladım kardeşim, ben lol oynuyorum sadece şu lenovoyu alsam lag, fps sorunum olmaz fazla değil mi?

darkcrak 4 yıl önce

Lenovo laptop gayet iyi bir bilgisayar 8 gb ram ve SSD 240 Gb. SSD kullanması da + @rzgr

rzgr 4 yıl önce

Teşekkür ederim

rzgr 4 yıl önce

https://www.amazon.com.tr/HP-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar-i7-10510u-8KE21EA/dp/B0812DS5NK/ref=mp_s_a_1_7?keywords=leptoplar&qid=1579345270&smid=A1UNQM1SR2CHM&sprefix=lep&sr=8-7

rzgr 4 yıl önce

Şunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

darkcrak 4 yıl önce

Gayet iyi bir bilgisayar @rzgr