BİOS Bölümünde Klavye Çalışmama sorunu

usta09 (37) 7 yıl önce sordu

merhaba arkadaşlar Benim Bilgisayar Açılmıyor sürekli bios bölümünde takılıyor Biosa girmek için DEL basıyorum ama hiçbir şekilde olmuyor klavye wireless li biosu sıfırlamak için pili çıkardım taktım ama busaferde o ekranda kaldı enter bassam açılcak klavyeyi görmüyor

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Muhtemelen anakartın ve haliyle BIOS'un oldukça eski.

Bir BIOS güncellemesi yaparak şansını denersin. BIOS için güncelleme dosyası bulunamazsa veya bu güncelleme herhangi bir sebeple yapılamazsa doğrudan bir PS2 bağlantılı kablolu bir klavye bularak o klavye (Kasaya bağlantısı yuvarlak şekilli, pinli ve mor renklidir. WiFi ve USB öncesi kullanılan klavye çeşidi olur) ile BIOS'a girmeyi deneyebilirsin.