BİOS EKRANİ GELMİYOR

kullanici888651 (1) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar bilgisayarimi bugune kadar sorunsuz kullaniyordum.Bugun elektrikler gitti bilgisayar kapandi haliyle sonra bilgisayari tekrar acmayi denedim hersey sorunsuz çalışıyor ses falan geliyo bilgisayarin calistigi belli ama bios ekrani ve windows imleci gelmiyor ekran full siyah oluyo.Bunun bir çözümü varsa mesaj atinlütfen...

Toplam 2 cevap

kullanici876422 (1) 8 yıl önce cevapladı

Tüm güç kablolarını çıkarıp takıp daha sonra deneyin sorun kalkıcaktır.

kodadiprogramci (22) 8 yıl önce cevapladı

Ekranda görüntü olmasının nedenlerinden biri de ram da sorun olmasıdır ram'ı düzgün takılıp takılmadığını kontrol edebilirsiniz.yine ekranda görüntü gelmesse BIOS'u sıfırlayabilirsin bunun için eğer masaüstü pc ise ram ve BIOS pilini çıkardık 5 dakika bekleyip tekrar takıp deneyebilirsin.

Bunun dışında VGA kablolarını kontrol edebilirsin

Ekranda da sorun olabilir

olabilecek ihtimalleri söyledim