Bios pili ne zaman değişmeli?

Anonim (156) 2 yıl önce sordu

BIOS pili ne zaman değişmeli, bunun bir zamanı var mı? 3 yıl sonra 5 yıl sonra gibi bir değeri var mı? Bios pilinin ne zaman değişmesi gerektiğine nasıl karar veriyoruz?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 2 yıl önce cevapladı

BIOS pilini değiştirmenin belirli bir zamanı yok. Bittiği zaman anlarsın zaten;

  • BIOS ayarları süreki sıfırlanır
  • Bilgisayar tarihi sürekli eski bir tarihe gider
  • Açılırken BIOS hata verir ya da sürekli açılışta BIOS'a girer

Bu durumda artık BIOS pilini değiştirmek gerekir. Normalde bir PC ye 5 yıl ömür biçilir.  5 yıldan daha eski pc'lerde BIOS pili yaaş yavaş ölmeye başlar.