Bios Pilini Cıkardık PC Açılmıyor

ram2277 (3) 7 yıl önce sordu

Baslikta da Belirttigim gibi Bios pilini cikardim 15 dk snra taktm ama Pc de Power Dugmesine Basınca Bilgisayrda Hicbir tepki yok Desteklerinizi bekliyorum

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

PC'nin açılmamasının BIOS piliyle bir alakası yok. Pil olsada olmasada PC açılır (açılması lazım). Pili tersmi taktın, kısadevre falanmı oluştu çevresinde. Yada power bağlantısı kablolarmı soketlerinden çıktı veya gevşememi oldu bu bağlantılarda. Bunları kontrol et tekrar dene. Hatta pilide tamamen çıkar ve öyle açmayıda dene.

Edit: Yada kasanın arkasındaki power suply'yi açıp kapayan düğmeyi kapalı haldemi unuttun? Onada bakarsın.

ram2277 (3) 7 yıl önce cevapladı

Çok saolun pili cikardim Calistirdim oldu ve bilgisayari kapadım pili taktim Calisti yenid3n tesekkur eder Allah Yâr Ve yardimciniz olur inşallah

temmuz 7 yıl önce

Geçmiş olsun :)