BIOS USB Boot etmeme problemi!

lexa1337 (3) 6 yıl önce sordu

İlk öncellikle merhaba,bilgisayarıma dualboot yapmak için windows 7 indirdim fakat USB driver ı bios ve boot menüde seçtiğimde normal reboot atıyor bilgisayara setup ekranı gelmiyor.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

1) BIOS'tan Secure Boot özelliğini disabled yapıp tekrar deneyin, belki boot edilmesini engelliyordur.

2) USB'yi bilgisayarınızın 2.0 portuna takmayı deneyin, bazen 3.0 portuna taktığınızda çalışmayabilir.

3) UEFI özelliğini devre dışı bırakın. BIOS ekranında 'BIOS Mode' adı verilen bir ayar bulunur. Bu UEFI de ise Legacy olarak değiştirip tekrar deneyin.