Bir bilgisayar oyunu nasıl modifiye edilir?

misty (556) 6 yıl önce sordu

Örneğin beyaz renkli bi binayı mavi yapmak

Ya da zeminde 5 çiçek varken 6.yı eklemek.

Buna benzer değişiklikleri nasıl yapıp oyunu öyle oynamaya devam edebilirim?

Toplam 2 cevap

ses1842 (64) 6 yıl önce cevapladı

Neden bahsettiğini açıklarsan iyi olur ne oyunu ne modifiyesi ?

misty 6 yıl önce

"beyaz bir binayı mavi yapmak" yani örneğin gta v oyununda beyaz bi bina gördüm, oyunu bir daha ki açışımda o bina mavi olsun ve oyunu öyle oynamaya devam edeyim. Herhangi bir oyunda bu örnekteki gibi değişiklikler yapmak istiyorum. Hangi programı öğrenmem gerek, ne yapmalıyım?

ses1842 6 yıl önce

böyle birşey olduğunu sanmıyorum ama varsa da basit oyunlarda ancak yapabilirsin :

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Her oyun bu tür modifikasyonları desteklemez. Öncelikle oyunun bu tür düzenlenebilir bir yapıda olması gerekir.

Yani sorunun cevanı genel olarak her oyunu düzenleyebileceğin bir araç yok.

misty 6 yıl önce

Bir oyunun düzenlenebilir bir yapıda olup olmadığını nasıl anlarım ve ona uygun düzenleme aracını nasıl bulurum?