Bir dizinden toplu sürücü kurmak

kullanici622551 (61) 4 yıl önce sordu

Bir kılasörde bulunan tüm sürücüleri topluca nasıl kurulur?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Bunu yapman çok mümkün olmayabilir. Çünkü klasör içindeki sürücüler hangi formatta bunu bilmiyoruz. Sürücülerin bazıları sıkıştırılmış, bazıları da kendi setup uygulamalarına sahip olabilir.

Dilersen PnPUtil benzeri uygulamalar ile işlem yapabilirsin. Örneğin bir klasörde sürücülerin .inf dosyaları erişilebilir bir durumdaysa

pnputil.exe /add-driver C:\SurucuKlasoru\*.inf /subdirs /install /reboot

komutu ile SurucuKlasoru altındaki .inf sürücüleri otomatik yülenir ve bilgisayar yeniden başlatılır. PnpUtil komutu ile ilgili bilgiyi buradan bulabilirsin

Diğer alternatif yöntem PowerShell kullanmak

Get-ChildItem "C:\SurucuKlasoru\" -Recurse -Filter "*.inf" | ForEach-Object { PNPUtil.exe /add-driver $_.FullName /install }

Bu şekilde de sürücüleri yükleyebilirsin.

kullanici622551 4 yıl önce

şu konuyada yardım eder misin https://uzmanim.net/soru/donanim-kimligi-olmayan-aygitin-surucusunu-bulmak/98427

kullanici622551 4 yıl önce

bir işe yaramadı