Bir şarj aletinin sahte olduğu nasıl anlaşılır?

androidhacker (28) 6 yıl önce sordu

Şarj aletimi bir yerde unuttum, evde Samsung marka siyah bir şarj aleti var. Ama sahte mi orijinal mi bilmiyorum, telefonum Casper VIA E2. Daha önce sahte şarj aleti takmak telefon için zararlıymış diye duymuştum, bu nedenle şarja takmaya korkuyorum, üzerinde garip garip yazılar var ve sanırım Vietnam'da yapılmış. Samsung şarj aletinin orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır bilen biri cevaplayabilir mi?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

SAMSUNG marka şarj cihazlarındaki SAMSUNG yazısı belli bir düzene sahiptir. Örnek resimde görebileceğiniz gibi sahte şarj aletindeki A harfi S harfine birazcık daha yakın duruyor. Sizinkide böyleyse cihaz sahtedir.

androidhacker 6 yıl önce

E tamam da ya yakın değilse ama sahteyse az önce internette araştırdım bir sürü belirtisi var ama hayal emin değilim aynı sizin gösterdiğiniz foto da vardı

androidhacker 6 yıl önce

A harfi s te yakın değil orta yerde

omercik 6 yıl önce

Adaptöre dokunduğunuzdaki o verdiği histen bile belli olur orjinal ürün, bu kadar şüpheci olmak size hiçbir şey kazandırmaz @androidhacker

androidhacker 6 yıl önce

O zaman şöyle soruyım sahte şarjı sadece bir kaç saatlik için kullansam çok zararı olur mu?

omercik 6 yıl önce

Eğer mecbur kaldıysanız kullanın, hepimiz yaparız bunu :) Ama telefonla beraber gelen şarj aletinin telefon için en doğru seçim olduğu her zaman aklınızda bulunsun @androidhacker

androidhacker 6 yıl önce

Tamam anladım teşekkür ederim cevapladığınız için :)

darkcrak 5 yıl önce

Yeni samsung şarj aletleri kazınarak yazılmış olarak veriliyor orjinalleri