Bir sayfanın istenilen bir bölümünü seçip html olarak kaydetmenin en az uğraştırıcı yöntemi nedir?

misty (556) 6 yıl önce sordu

İncele yapıp ekranda "istenilen bölüm" kalıncaya kadar kodlara tek tek tıklayıp silip ctrl+s yapmak bayağı uğraştırıcı. (Hepsini tek seferde seçip" istenilen bölüm"ün kodlarının seçimini kaldırmayı beceremedim) Lightshotla ekran görüntüsü alır gibi seçip html olaraka kaydedilemez mi?

Kısaca, başlıktaki cümle...

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Chrome geliştirici konsoluna "incele" ile erişip, kodların kopyalanması istenilen en üst element sağ tuş ile tıklanır, açılan menüden copy > copy element seçilir.

Böylelikle seçili olan elementin içindeki tüm kodları kopyalamış olursun.

Nasıl HTML dosyası oluşturulur?

misty 6 yıl önce

Kodu html olarak kaydetmek için nereye kopyalamam gerek?

misty 6 yıl önce

@alattin

alattin 6 yıl önce

@misty Not defterine kopyalayabilirsin. Kaydederken dosya uzantısını .html yapman yeterli olur.

alattin 6 yıl önce

@misty link ekledim

alattin 6 yıl önce

@misty kodu kopyaladığında ve HTML olarak kaydettiğinde beklediği gibi görüntülenmeyecektir. Çünkü o kod tek başına çalışmaz. Görünümü sağlayan CSS kodları vardır. Belki javascript kodları ile birlikte bile çalışıyor olabilir.

misty (556) 6 yıl önce cevapladı

incelede fareyi gezdirerek kodu buldum. sizin dediğiniz gibi kopyaladım kaydettim ama htmlyi açınca sitede gözüktüğü gibi gözükmüyor. yani yazı tipi vb. yok.

(@alattin hocam cevabınızın altına yorum yazamadım bi sorun var.)