Bir web sitesini başka bir siteye kolayca nasıl yönlendirebilirim?

alattin (16999) 6 yıl önce sordu

Bir web sayfasını ya da bir web sitesini kolayca başka bir web sitesine veya sayfaya nasıl yönlendiririm?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Bir web sayfasını ya da bir web sitesini farklı yollarla yönlendirme yapabilirsiniz.

Örneğin web sunucunuz IIS ise o zaman yönlendirmeyi IIS içindeki redirect bölümünden yapabilirsiniz. Fakat sunucuya erişiminiz yoksa veya farklı bir web sunucu kullanıyor ve yönetimine hakim değilseniz o zaman kodlama ile yönlendirme yapabilirsiniz.

Bir web sitesini yönlendirirken en kolay yöntem javascript ile yönlendirme yapmaktır.

window.location.replace('URL')

Javascript, window.location.replace(...) yöntemi HTTP Redirect yöntemi ile aynıdır.

<script>
window.location.replace('https://uzmanim.net');
</script>

Örneğin bu kod yerleştirildiği sayfayı uzmanim.net adresine yönlendirecektir.

ozgurlol (268) 6 yıl önce cevapladı

@alattin abi benn bu isleri fazla bilmiyorumda bu kodu nereye yapistiracam

alattin 6 yıl önce

Html dosyanin icine herhangi bi yere. Bir siteyi yonlendireceksen default.html ya da index.html in icine head bolumune koysan uygun olur