Birden fazla işletim sistemi için diskimin tipi ne olmalı?

lynch (1) 7 yıl önce sordu

Merhaba,

Hem Windows 8.1 hem de Ubuntu kurmak istiyorum diskime Ubuntu için GPT gerekiyor diski GPT yaparsam Windows kuramıyorum GParted ile MSDOS yaptım Windowsu kurdum bu sefer de Ubuntu kurulurken hata çıkıyor, hangi dosya sistemini secmeliyim? (disk biçimlendirme için GParted kullanıyorum)

Teşekkürler

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

işletim sistemi uyumsuzuluğu olduğu için verebilir iki işletim kuracak iseniz windows olmasına dikkat edin

hatta windows 7 ve win 8 bu işletim sistemi ikisi kurulu olsa yine hata veriryor hatasız olsun derseniz tavsiyem

win 8 ve üstü hata vermiyor

m3rt3r (1) 7 yıl önce cevapladı

benim lenovo pc'imde windows 8.1 ve kali linux yüklü. herhangi bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar ancak performans anlamında çok yavaş linux.
kurulum videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=GVppdkOThCs