Bitcoin nedir???

toprak34 (2026) 7 yıl önce sordu

arkadaşlar son zamanlarda çok duyuyorum bu şeyin adını zararlı birşeymiş herhalde bu bitcoin nedir??

Toplam 1 cevap

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Bitcoin nedir: Bitcoin nedir? burada anlatılmış. Detaylıca okuyabilirsin. Basitçe sanal dijital para birimi. Bilgisayarda çeşitli hesaplamalar ile üretiliyor. Üretme işi oldukça zahmetli.  Bitcoin ile internette alışveriş yapabiliyorsun.

Yurt dışında pek çok site üzerinen sanal parayı gerçek paraya dönüştürebiliyorsun. Bitcoin arkasında bir kurum veya kuruluş yok.  Ne kadar güvenilir orası tartışılır.

Bir de bitcoin virüsleri var. Bilgisayarına bulaşıyor. Bilgisayarının gücünü kullanarak birilerine bitcoin kazandırıyor. Senin bilgisayarın bu yüzden sürekli yavaşlıyor. Bu da detayı: Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir?