Boot sector virüsü temizleme

oguzsasi1 (13) 8 yıl önce sordu

boot sector virüsü bulaştı formatta sonra internete girince yandex indiriyor ve birsürü uygunsuz site açıyor antivirüsler bulamıyor bu virüs nasıl temizlenir

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Boot Sektör virüsü değildir. Boot sektör virüsleri DOS ve Windows 3.1 gibi çok eski işletim sistemlerinin olduğu dönemde yaygındı. Gelişen işletim sistemi özellikleri ile boot sektör virüsleri yok oldu.

Size bulaşan ve reklam virüsü olarak tabir edilen virüs.

chrome reklam virüsü linkinde anlatılanları dikkatlice yapın.

Burada önemli olan bilgisayarınıza yüklenen istenmeyen yazılımı tespit edebilmek. Yüklü program listesini sorunuza eklerseniz hangilerini kaldırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

candan 8 yıl önce

hakan bey sizin cevap daha detaylı aynısı uygulanırsa temizlenme ihtimali yüksek

hakan 8 yıl önce

Hazır linki vardı paylaşayım dedim :o)

candan (4301) 8 yıl önce cevapladı

tarayıcı korsanı dediğimiz bir virüs bulaşmış program indirirken arada inmiş ve kendini kaydetirmiş

biraz uraş gerektiren bir iş http://www.gezginler.net/indir/i/18650/ indir tarattır yine devam ediyorsa

elle bulup silmek gerekir

başlat / görev zamanlayıcı / zaman kitaplığı burda ( boot sector ) ara bulunca sil

başlat / C sürücü / windows / system32 / ( GroupPolicy)bunu sil

chrome sağ tıklat ve özellikleri tıklat hedef yazan kutucuk burda "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe) buraya kadar olan eklenti varsa sil

diğer tarayıcılarıda aynı şekilde  eklentilerini silelim ve  pc yi yeniden başlatalım