Bozuk Görüntü Sorunu

bilgisayarbilmiyorum (1) 7 yıl önce sordu

2 gün önce internetten Nba 2k16 oyununu indirdim.  İlk önce xinput1_3.dll sorunu oluştu onu dosyayı indirerek çözdüm. Daha sonra oyunu açmaya çalıştığımda şöyle bir yazı çıkmaya başladı : "C:\Windows\system32\XINPUT1_3.dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun." Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Bilgisayarım windows 7.

Toplam 2 cevap

ataberkthepro (99) 7 yıl önce cevapladı

Bu hata DirectX ile alakalı indirdiğin dosyayı sil ve http://www.gezginler.net/indir/directx.html burdaki 2 sini kur.

bilgisayarbilmiyorum (1) 7 yıl önce cevapladı

Sağol ama şimdi de oyunu açmaya çalıştığımda sorun vermiyor ama oyunu başlatmıyor. Bunun hakkında ne yapabilirim ?

ataberkthepro 7 yıl önce

görev yöneticisinin işlemler bölümünde açık gözüküyormu. Oyun orjinalmi? Değilse crack ile kaynaklıdır bu konuda destek veremem.