BSOD-Mavi Ekran Hataları

xyolive (11) 3 yıl önce sordu

Bir kaç gündür hiç bir sorun yoktu ancak bir kaç saattir sürekli mavi ekran hatası almaya başladım.Aldığım hata genellikle Kernel Security Check Failure.Bunun yanında IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ve Unexpected Store Exception hatalarını gördüm.Bilgisayar yeniden başlayıp açıldıktan sonra ise ise ilk defa RadeonSoftware.exe Gieiş noktası Bulunamadı yazısı karşıma çıktı.Rami memtest86 ile kontrol edemedim çünkü memtest86 iso dosyası flash bellek üzerine yazdırılmadı.Bir kaç farklı program ile denedim ama hepsinde hata verdi.Donanımsal bir sorunum olduğunu düşünmüyorum Windows 1909 08 toplu güncelleştirmesi KB4565351 yükledikten sonra başladı.Kaldırmayı denedim ama kaldıramadım.Nasıl bir yol izlemeliyim?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Güncellemeyle alakalı olduğunu sanmıyorum zaten Mavi ekran hataları çoğunlukla donanımsaldır. Minidump dosyalarını paylaşın;

Edit : Memtest86 testini bir şekilde yapmalısın, belleklerde hata var gözüküyor. 2004 güncellemesini yap, 2004 sürümüne güncelle sistemini. Güncelleştirmeyi kaldırmak için;

Güncelleştirme Merkezine girip "Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle" seçeneğine tıkla.

Buradan o güncelleştirmeyi kaldırabilirsin.

Ek olarak 2004 sürümüne de geçebilirsin;

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıda ki kodu yaz.

  • sfc/scannow

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıda ki komutları sırasıyla yaz.

  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bozuk görüntü hatası da alıyorsun, aşağıda ki ni de yap;

Arama kısmına Hizmetler yazıp Hizmetler Uygulamasını çalıştır.

Bu kısıma geldiğindew aşağıda ki hizmeti bul;

Windows Hata Raporlama Hizmeti

Sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğine tıkla ve "Başlangıç türünü" "Devre Dışı" seçeneğini işaretle.

Memtest86 Testini mutlaka yap.

xyolive 3 yıl önce

dosya.co/yheb3qqimoja/Minudump.rar.html

xyolive 3 yıl önce

Telefondan girdiğim için bu şekilde yazmak zorunda kaldım.Ekran kartı sürücüleri kaldırılmış şekilde minudump upload edilmiştir.

hydra 3 yıl önce

Cevabımı düzenledim @xyolive

xyolive 3 yıl önce

Cevap için teşekkürler yeni bir flash bellek bulur bulmaz memtest86 testini deneyeceğim

hydra 3 yıl önce

Rica ederim. Diğer dediklerimi yapmayı unutma. @xyolive

xyolive 3 yıl önce

https://hizliresim.com/6okfm9

xyolive 3 yıl önce

https://hizliresim.com/gPc8oa , https://hizliresim.com/rS621m - memtest86 sonuçları en sonra rapor kısmını göremeden rapor almadan geçmişim ancak burda da belli oluyordur

xyolive 3 yıl önce

herhangi bir sorun görünmüyor,uefi olduğu için pek emin değilim ram'e test yaptığından ama sonuç olarak herhangi bir sorun bulamadı @hydra

hydra 3 yıl önce

Diğer dediklerimi yap ve mavi ekran almaya devam edersen güncel minidump dosyalarını paylaşmaya devam et. @xyolive

xyolive 3 yıl önce

diğer yazdıklarını yaptım,şuan 2004 sürümünü güncellemeye çalışıyorum,dün yaklaşık 15 dakikada bir mavi ekran atıyordu yaklaşık 40 dakikadır atmadı.Şimdilik cevabı onaylıyorum fakat tekrar mavi ekran atarsa buraya sizi etiketleyerek yazacağım.Teşekkürler,sağlıklı günler. @hydra

hydra 3 yıl önce

Sorun yok yine alırsan güncel minidump dosyalarını paylaş yardımcı olmaya çalışırım, teşekkürler @xyolive

xyolive 3 yıl önce

Selam az önce yine bir çift mavi ekran ile karşılaştım.İlk olarak hdd den kaynaklı bsod olduğunu düşündüğüm ATTEMTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY Başarısız:vgk.sys ve açılırken bir tane daha verdi ama onu göremedim.Açıldıktan sonra ekranıma radeon software başarısız ekranı geldi (https://hizliresim.com/yz0q6s). Güncel Minidump dosyam; https://dosya.co/hxzc1rjc5xdc/Minidump.rar.html @hydra

darkcrak 3 yıl önce

@xyolive hemen inceliyorum dump dosyasını