Bu bilgisayar Windows 11 i çalıştırmaz çözümü

candan (4301) 2 yıl önce sordu

Eski bilgisayarlara format atmak istediğimizde
Bu bilgisayar Windows 11 i çalıştırmaz sorunu karşımıza çıkar

Güvenli önyükleme özelliğini desteklemelidir  bu sorunu nasıl çözeriz

Toplam 1 cevap

candan (4301) 2 yıl önce cevapladı

Bu Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor çözümü

Arkadaşlar okadar çok formalaarı araştırdım herkes birşeyler yazmış fakat eziyetsiz ve en rahat olanı yok

BU işi rufus programı ile 11 iso dosyasının orjinalini bozmadan bilgisayarıımıza kurabiliyoruz

rufus programını netten çok rahat bulabiliriz 7 son sürümüdür bunu indirin

1-Önce internetten windows 11 iso dosyasını indirelim

en az 8gb USB Flash belleğimizi bilgisayara takalım

rufus programını tıklatıp açalım seç kısmından indirdiğimiz Win 11 iso dosyasını seçelim

imaj seçeneği kısmından

Extended windows 11 installation (no tpm/no secure boot/8gb- ram) Bu seçeneği seçelim ve başlat diyelim ve yazma işlemi bitmesini bekleyelim ve yazma işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatalım ve format işlemine başlayalım