Bu diller android uygulaması yapmak için yeterli mi?

soner00 (3) 3 gün önce sordu

Öncelikle merhabalar, iyi günler dilerim. Şahsi olarak bildiğim diller Python ve Javascript. Hedefimde ise C dilleri var. Bir android uygulaması yapmak veya geliştirmek istiyorum, fakat bildiğim diller bu konuda yardımcı olurmu bilemedim. Java, Kotlin gibi dilleri bilmek gerekir sanıyorum. Yönergelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Toplam 1 cevap

alattin (17060) 2 gün önce cevapladı

Her iki dille de cross-platform uygulamalar geliştirebilirsin.  Yani her iki dille de yazdığın uygulamalar WindowsLinuxmacOSiOS ve Android işletim sistemlerinde çalışabilir. Bunun için uygulama geliştirme çatılarından yararlanabilirsin (App Development Framework)

Şu linki inceleyebilirsin: https://kivy.org/  bir diğer Framework: https://beeware.org/ Başka dil öğrenmene gerek yok.

Javascript içinse Google'da "JavaScript Frameworks for Mobile App Development" diye aratırsan onlarca çatı çıkar.  Frameworkler uygulama geliştirmeni basitleştiren, hızlandıran yapılardır.

soner00 2 gün önce

Teşekkür ederim.

alattin 1 gün önce

rica ederim @soner00