Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir

hakan (15424) 9 yıl önce sordu

Windows 7'de bir klasörü kopyalamak istediğimde Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir hatası veriyor. Aynı şekilde klasörde silme, kesme gibi işlemlere de izin vermiyor ve yine aynı hata bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir mesajı ekrana geliyor.

Windows 7 'de bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir hatasının çözümü nedir?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Windows 7 işletim sisteminde

Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir hatasının çözümü için şunları kontrol edin:

  • Antivirüs programı varsa kaldırın.
  • Antivirüs programını siz kurmadıysanız bile Microsoft Security Essentials programı varsa kaldırın.
    Microsoft Security Essentials kaldırma linkinde nasıl kaldırılacağı anlatılmıştır.
  • Symantec ürünleri kullanıyorsanız Norton 360 gibi kaldırın veya devreden çıkartın.

Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için Everyone size izin vermelidir hatasının sebebi Antivirüs programlarıdır. Anti-virüs programı özellikle virüs gibi  algılanan dosyalarda işlem yapılmasına izin vermediği için bu hatayı alıyorsunuz.

Antivirüs programını devreden çıkartmak veya kaldırmak, geçici olarak devre dışı bırakmak çözüm olacaktır.

temmuz 9 yıl önce

Geçici olarak devre dışı bırakmayı anladıkta, antivirüs programlarının kaldırılması tavsiye edilmemeli. Sen kaldırın ve mevzubahis problem kalkınca yeniden kurun anlamında tavsiye edebilirsin ama bunu açık olarak belirtmek lazım. Yoksa tecrübesiz kullanıcılar.. Değilmi ama?!

hakan 9 yıl önce

Burada bahsedilen sorun zaten belli bir bilgi birikimime sahip kullanıcıların karşılaşabileceği bir sorundur. Bu sorun ile normal bir ev kullanıcısı karşılaşmaz. Bu sebepten zaten çözümü uygulamayacak kişiler antivirüs programını kaldırmanın veya devre dışı bırakmanın nelere sebep olabileceğini bilecek yetide kullanıcılardır.

pegasus (1) 8 yıl önce cevapladı

devre dışı bırakmama rağmen hağmen hala düzelmedi denemediğim yol kalmadı 1-2 saattir uğraşıyorum ama sd kartta ki boş klasörü silemiyorum.. lütfen biri yardım etsin.. şimdiden teşekkürler..