Bu hat değerleri ile alabileceğim maksimum hız kaç mbps olur?

bcnbcn (3) 6 yıl önce sordu

Selamlar hat değerlerime göre en fazla ne kadar hız alabileceğimi söyleyebilir misiniz?

Hat değerlerim:

Yaptığım hız testi:

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

İnternet Servis Sağlayıcınla yaptığın sözleşmeye göre kaç mbps vad edildi? Yani paket hızın kaç mbps? Bunu biliyor musun?

bcnbcn 6 yıl önce

50 mbps alabileceğim vaat edildi daha sonra ise vdsl bile veremediler hat değerlerinden dolayı

omercik 6 yıl önce

Sözleşmeye göre paket hızın 50 mbps olarak görünüyorsa bu hızlar hiç normal değil. Muhtemelen 16 mbps paketine geçirmişler seni.. Eğer öyleyse kabul edilebilir @bcnbcn

bcnbcn 6 yıl önce

Sözleşmede hattın alabileceği 100 mbps hız olarak geçiyor vdsl veremediler adsl olarak verdiler o da 16 mbps paketi oluyor evet

omercik 6 yıl önce

O zaman speedtest değerleri kabul edilebilir diyebiliriz. Benim paketimde 16 mbps, bende bu civarlarda hız alıyorum @bcnbcn

bcnbcn 6 yıl önce

Teşekkürler

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

10.24 Mbps download ve 0.80 Mbps upload

bcnbcn 6 yıl önce

Peki üstteki üç değer upstream kısmındakiler upload hızını downstream download hızını etkiliyor değil mi?

temmuz 6 yıl önce

Evet, etkiler. Bunları @ismailsarp daha iyi bilir, ona sorarsan daha tatmin edici bilgiler alırsın @bcnbcn

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

SNR Margin değerininiz çok düşük. Şuan sınırlardasınız bir nevi. Biraz daha hızınız artsa muhtemelen kopma yaşarsınız. Bu şekilde kalması en mantıklı durum gibi geliyor. Yapabilecekleriniz için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Hattımın desteklediği maksimum hızı nasıl öğrenirim?