Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok hatası

MuratUncu (149) 10 yıl önce sordu

Windows 8.1 işletim sistemi i7 işlemci ve 8GB Ram'li bir bilgisayarda  aşağıdaki hatayı alıyorum:

Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok. Bir veya daha fazla programdan çıkın ve sonra yeniden deneyin.

Herhangi bir program açmak istediğimde hatta denetim masasına girmek istediğimde bile Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok. hatası ile karşılışıyorum.

Windows 8.1 Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok. hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 10 yıl önce cevapladı

Windows 8.1 Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok. hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

Çözüm 1: Bilgisayarınızda Virüs taraması gerçekleştirin:

  1.  Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  programınızı bilgisayarınıza indirin.
  2. Dr.Web ile bilgisayarınızı tarayın. Daha sonra Malware taraması gerçekleştirin.
  3. Malwarebytes anti-malware programını buradan indirebilirsiniz. Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarı taratın.

Çözüm 2: Windows 8.1 sistem dosyalarını kontrol edin.

  1. Başlangıç ekranında CMD yazın arama ekranı gelecek ve CMD'i sağ tuşla tıklayın Yönetici olarak çalıştırı seçin.
  2. Komut istemi ekranıda şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
    SFC /Scannow
  3. Tarama bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
  4. SFC komutu Windows 8.1 sistem dosyalarını kontrol edecektir.

Çözüm 3:  Windows 8.1 güvenlik ayarlarını sıfırlayın.

  1. Başlangıç ekranında CMD yazın arama ekranı gelecek ve CMD'i sağ tuşla tıklayın Yönetici olarak çalıştırı seçin.
  2. Komut istemi ekranıda şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
    secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

  3. Tarama bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
  4. SFC komutu Windows 8.1 sistem dosyalarını kontrol edecektir.

Yukarıdaki çözümlerden birinin  Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok hatasına çözüm sağlayacağını düşünüyorum. Yeterli belleğiniz var. Muhtemelen bozulan bir sistem dosyası veya güvenlik ayarı bu hatayı almanıza neden oluyor.