"Bu siteye ulaşılamıyor" hatasını nasıl çözebilirim?

ferhatacun (1) 3 yıl önce sordu

Youtube'taki birçok  şeyi denedim ve hiçbiri işe yaramadı. DNS değiştirme, ağ sıfırlama, proxy ayarlarını değiştirme vb. Sadece VPN ile ulaşılamayan siteye girebiliyorum.

genius 3 yıl önce

Başka bir cihazla ve başka bir WIFI ile bağlanmayı dene. Eğer yine de erişemiyorsan, erişmeye çalıştığın site sizin regionunuza blok koymuş. En iyi çözüm VPN kullanmaktır.

Toplam 4 cevap

hydra (3800) 3 yıl önce cevapladı

Hangi sitede alıyorsun bu hata'yı? Belki sadece o sitede sorun vardır, senlik bir şey değildir.

ferhatacun 3 yıl önce

steamın sitesinde vb. ama her zaman oluyor siteyle bir alakası olduğunu sanmıyorum

genius 3 yıl önce

Belkide ISS-niz blokluyordur. Siz en iyisi, başka bir ağda siteye erişmeyi deneyin.

ferhatacun 3 yıl önce

Daha açık konuşursanız sevinirim

ferhatacun (1) 3 yıl önce cevapladı

Hatta şöyle diyeyim oyun indirdiğimde internet bağlantısı bulunamadı diyor fakat internet var

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Başka cihazlarda da bu sorun varsa modemi resetlemende fayda var fakat kullanıcı ayarları sıfırlancak yani ISS E-postası ve şifresi.

Modem nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlara nasıl geri yüklenir?

Eğer sadece bilgisayar üzerinde sorun varsa şu adımları takip et.

  1. CMD'yi yönetici olarak aç.
  2. CMD'yi açtıktan sonra şu komutları gir:
    • net stop dnscache
    • net start dnscache
    • ipconfig /flushdns
  3. Komutları girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
  4. Bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol et.

Ekleme: Temiz ön yükleme yapmayı dene.

ferhatacun 3 yıl önce

Dnscache durduramıyorum İstenilen duraklatma, devam etme veya durdurma bu hizmet için geçersiz. hatası veriyor

darkcrak 3 yıl önce

@ferhatacun ekleme yaptım makaleye.

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı
  • DNS Değiştirmişsin
  • Proxy kullanmıyorsun
  • VPN ile siteye girebiliyorsun

Şimdi öncelikle denemen gereken şey şu:

Aynı ağa bir telefon ile bağlan ve  siteye telefondan girebiliyor musun kontrol et.  Telefondan da siteye giremiyorsan o zaman sorun senin internet servis sağlayıcındadır.  Hangi internet servis sağlayıcıyı kullanıyorsun (Turk.net, Turk Telekom, Superonline) ona telefon aç ve durumu ilet.

Olası diğer durumlar şunlar olabilir:

  • Elbette girdiğin site de bir engel koymuş olabilir.
  • Modem / Router üzerinden bir kısıtlama söz konusu olabilir.