Bu virüsler nedir?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Gridinsoft anti-malware ile tarama yaptığımda bu virüsler çıktı. Bunlar nedir?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

"Adware" ile başlayan bir reklam yazılımı, diğerleri trojan (Rogue: Düzenbaz, dolandırıcı..)..

Paylaştığın görüntüde sağ tarafta yer alan satırların sonları görülemiyor (\... şeklinde). Asıl lazım olan bilgi o görülemeyen bölümde. Zararlının hangi program veya uygulamada olduğu bilgisi orada olur. Öyleyse o bölümü yada pencereyi büyüterek orasıda görülür hale getirilmelidir. Zira bunlar karantinaya alındığında alakalı program ve/veya uygulamalar büyük ihtimalle artık çalışmaz olacaklardır. Bunların önceden bilinmesi gerekir.

toprak34 6 yıl önce

@temmuz Karantinadan'da kaldırdım. Yani artık bilgisayardan tamamen temizlendiler :)