c# asp.net gmail silme

kullanici910087 (1) 10 yıl önce sordu

merhaba 2 fomum var 1. forumda gönderme yapıyor 2.formumda pop3 le bi listeleme işlemi yapıyor ve gmaillerimizi göürüyoruz ben bide buraya  silme işlemini koycam nasıl yapabilirim bi kaynak veya örnek varsa çok iyi olur bunada pop3 mü lazım  ?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı
// C#

using(Imap imap = new Imap())
{
	imap.ConnectSSL("imap.gmail.com");
	imap.Login("uzmanim.net@gmail.com", "password");

	// Silmek istediğiniz tüm emailleri bul
	imap.SelectInbox();
	List<long> uids = imap.Search(Expression.Subject("silinecek email"));

	// Email'i Trash'e gönder
	List<long> uidsInTrash = new List<long>();
	foreach (long uid in uids)
	{
		long uidInTrash = (long)imap.MoveByUID(uid, "[Gmail]/Trash");
		uidsInTrash.Add(uidInTrash);
	}

	// Trash'den emaili sil
	imap.Select("[Gmail]/Trash");
	foreach (long uid in uidsInTrash)
	{
		imap.DeleteMessageByUID(uid);
	}

	imap.Close();
}

Yukarıdaki için Mail.dll - .NET email component (IMAP, POP3) bileşeni kullanılmış. Kod alıntıdır.