C# belirli bir karakterden sonrasını seçme

Anonim12 (1) 8 yıl önce sordu

Herkese merhaba bir sorunum var ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi elimde bir dizin yolu var. Örneğin; C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\GTA San Andreas\gta_sa.exe

Benim sondan .'dan değil birinci değil, ikinci \'tan sonrasını almam gerekiyor.

Çıktının şöyle olması gerekiyor yani; GTA San Andreas\gta_sa.exe

Fakat şunu söylemeliyim ki, durumları otomatik olarak işleyeceği için sadece Slash ile işlem yapabilirim.

Denediğim algoritmalar işime yaramadı ve çözemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Regext veya substring, indexof ile çok daha kısa yazılabilir. Bu şekilde yazmak kolayıma geldi

 string FormatText(string text)
        {

            string[] split = text.Split('\\');
            StringBuilder returnValue = new StringBuilder();
            for (int i = 3; i < split.Count(); i++)
            {

                returnValue.Append(split[i]);
                  if  (i < split.Count()-1)
                      returnValue.Append("\\");
            }
            return returnValue.ToString();
        }