c# bir klasorden diger klasore pdf leri aktarirken pdf isimini degistirmek

laboustasarim (693) 10 yıl önce sordu

c# da bir klasorden sectigimiz pdf leri sectigimiz diger klasore pdf isimlerini degistirerek (pdf ismi: sqldeki bir tablonun icinde bulunan alan adlarinin birlesmesiyle olusacak ) degistirerek nasil yazabilirm.

Toplam 2 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

Bir yanlış anlama yoksa, yapmak istediğiniz dosya kopyalamak sanırım.

Bunun için C# içerisindeki File sınıfını kullanabilirsiniz

using System;
using System.IO;

class Program
{
    static void Main()
    {
	// Copy metodu ile farklı ad ile kopyalama
	File.Copy("uzmanim.pdf", "yeniAd.pdf");

    }

Dosyanın pdf olmasının bir önemi yok. Yukarıaki gibi C# ile dosya kopyalama ve farklı adla kaydetme yapabilirsiniz.

laboustasarim (693) 10 yıl önce cevapladı

Merhaba

Bilgi için teşekkürler. Bu şekilde yaptığım zaman isim değiştirerek kopyalayabiliyorum fakat ben bu ismi sqldeki tablonun alanlarından alsın istiyorum onu nasıl yapabilirim ? Yardımcı olabilir misiniz

ergin 10 yıl önce

SQL deki alan derken SQL den mi alacaksınız veriyi yoksa kolonun adını mı kast ediyorsunuz?

laboustasarim 10 yıl önce

Merhaba Örneğin; okul numarası ile eşleşen tablodaki öğrencinin adını , soyadını , bölümünü alıp pdf in ismi yapsın onuda kopyalamasını istiyorum.