C# comboBox a sql den veri çekme

cuneyt (1) 10 yıl önce sordu

C# ta Sql deki bir veriyi comboBox ta nasıl gösterebilrim ?

şimdiden teşekkürler

Toplam 4 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı
string baglanti = "Server=ServerAdresi,;Database=DataBase_Adi;Trusted_Connection=True;";
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select Kolon_Adi from Tablo_Adi", baglanti);
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
while (dr.Read())
{
   comboBox1.Items.Add(dr["Kolon_Adi"]);
}

şeklinde veri bağlaması yapabilirsiniz.

cuneyt (1) 10 yıl önce cevapladı

bu şekilde çalışıyor ancak üzerine tıklayınca hata veriyo ExecuteReader();

hata veriyor. kısmında

ergin 10 yıl önce

kodları tam olarak nereye yazıyorsunuz? ayrıca ne hatası alıyorsunuz tam olarak yazabilirmisiniz?

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı
void verileriGetir(){
DataTable table = new DataTable();
using(SqlConnection sqlConn = new SqlConnection("connString")) //baglanti cumleniz
{
   using(SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(@"SELECT Id, Name FROM Person", sqlConn))
       da.Fill(table);
}
comboBox1.DataSource = new BindingSource(table, null);
comboBox1.DisplayMember = "Name"; //kolon adi görüntülenecek
comboBox1.ValueMember = "Id"; //arkaplanda saklanacak veri
}

enoua (108) 9 yıl önce cevapladı
SqlDataAdapter verial=new SqlDataAdapter("Select sutun from tablo",con);
DataSet dset=new DataSet();
verial.Fill(dset);
foreach(DataRow dr in dset.Tables[0].Rows)
{
ComboBox1.Items.Add(dr["sutun"].ToString());
}

enoua 9 yıl önce

klasik basit yöntem ile bir problem yaşamaman lazım