C# Console kullanarak cmd komutu çalıştırma

morthan (12) 8 yıl önce sordu

Merhaba ;

WinDump -i \\Device\\NPF_{CCAE84F3-9D68-4C25-9FBC-6EBE12BB1EC9} -vv -X -v udp

komutunu çalıştırmak isitiyorum fakat kodum ipconfig gibi bir komutu çalıştırırken cmd komutunu çalıştırmıyor ve ekrana text olarak basıyor. Komutu çalıştırabilmek için ne yapmalıyım?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Eğer Console uygulamasında pencere kapanmasın istiyorsanız, komut istemi ifadeci CMD.EXE'yi /K parametresi ile çalıştırın.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Diagnostics;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Process process = new Process();
            process.StartInfo.FileName = "cmd.exe";
            process.StartInfo.Arguments = "/K dir ";
            process.StartInfo.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Maximized;
            process.Start();
            process.WaitForExit();
        }

Burada dir komutu yerine kendi komutunuzu yerleştirin. /K parametresi /C 'den farklı olarak işlemden sonra pencereyi kapatmaz. /C kullanırrsanız komutunuz uygulanır.

morthan 8 yıl önce

Teşekkür ederim.

murat (12492) 8 yıl önce cevapladı

Şunu dener misiniz?

System.Diagnostics.Process process = new System.Diagnostics.Process();
System.Diagnostics.ProcessStartInfo startInfo = new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
startInfo.WindowStyle = System.Diagnostics.ProcessWindowStyle.Hidden;
startInfo.FileName = "cmd.exe";
startInfo.Arguments = "/C WinDump -i \\Device\\NPF_{CCAE84F3-9D68-4C25-9FBC-6EBE12BB1EC9} -vv -X -v udp";
process.StartInfo = startInfo;
process.Start();

 cmd.exe'nin /C parametresi ile komut isteminden komutlaru yollayabilirsiniz.

morthan 8 yıl önce

Kodumda /C ile çalışmakta ayrıca maalesef verdiğiniz kod çalışmadı