c# Css Regex Parse işlemini nasıl Gerçekleştirebilirim?

emkoroglu (327) 10 yıl önce sordu

C# da deneme.css dosyasındaki  resimlerin linklerini nasıl alırım. Örnek;

background:url(/dosya/temaresim/deneme.png) no-repeat 0 0;

background:#fff url(images/bg.jpg);

Toplam 1 cevap

emkoroglu (327) 10 yıl önce cevapladı

Soruyu bilgi edinme amaçlı sordum. Split metodunu kullanarak çözüme ulaştım.

string cssStr= System.IO.File.ReadAllText(@"c:\deneme.css");
string regexM_= "url[()]";
List<string> cssUrl = new List<string>();
string[] splitCss = Regex.Split(cssStr, regexM_);
foreach (var item in splitCss )
    {
        if ((item.Substring(0, 2) != "/*") && (item.Substring(0, 5) != "data:"))/*yorum satırlarını almadık*/
            {
              cssUrl.Add(item.Substring(0, item.IndexOf(')')).Replace("\"", "").Replace("'", ""));/*gelen özel karakterleri temizledik*/
             }

murat 10 yıl önce

paylaşım için teşekkürler

emkoroglu 10 yıl önce

rica ederim