C, D ve sistem ayrıldı. Sistem ayrıldı nasıl silinir

aserifkuzu (188) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarıma girince C var D var Birde Sistem Ayrıldı (J) var. Bu Sistem Ayrıldı silinemiyor içinde 44 MB veri var diyor ama gözükmüyor. nedir nasıl silinir?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

İçinde veri varsa (gizli dosyalar görülmez) silmemelisin ve zaten normalde silemezsin. Disk yönetiminden sürücü harfini kaldırırsan Bilgisayarım'da görülmez.

aserifkuzu 7 yıl önce

Aynen gözükmüyor şuanda. sağol temmuz

temmuz 7 yıl önce

Önemli değil, geçmiş olsun.

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Bende biraz ek bilgi vereyim:

Sistem için ayrılan alan iki önemli iş için kullanılır.

Açılış yöneticisi ve Açılış konfigürasyon verisi: Bilgisayar açıldığında
Windows açılış yöneticisi devreye girer açılış verisini bu ayrılan alan üzerinden okur.

Bitlocker sürücü şifreleme için başlanıç dosyaları:  Eğer diskini şifrelerden sistem için ayrılan bölümde gerekli dosyalar saklanır.

Bu sebepten sistem için ayrılan alan silinmemeli veya silme girişiminde bulunulmamalıdır.