C# 'da geçerli kullanıcının desktop yani masüstü yolunu nasıl alırım?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Bilgisayarda oturum açılmış kullanıcının desktop yani masaüstü yolunu .net c# ile nasıl öğrenebilirim? Windows forms uygulaması için gerekli kod nasıl olmalıdır?

örneğin, c:\users\developer\desktop gibi

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Bilgisayarda oturum açmış kullanıcının masaüstü yolunu bulmak için, windows forms uygulamasında c# dili ile şu kodu kullanabilirsiniz

string path = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.Desktop);