C#' da MySql Veritabanı'ndan Xml'e Veri Aktarmayı Nasıl Yapabilirim?

emkoroglu (327) 10 yıl önce sordu

cSharp'da MySql Veritabanı kullanıyorum. Veritabanından bir tablonun içersindeki verileri nasıl Xml dosyasına yazdırabilirim?

Toplam 1 cevap

emkoroglu (327) 10 yıl önce cevapladı

Öncelikle bağlantı sağlayacağımız veritabanı bilgilerini yazıyoruz.

MySqlConnection baglanti = new MySqlConnection("server=localhost;uid=root;Password=;Database=urunler");
MySqlDataAdapter da = new MySqlDataAdapter();
// DataAdapter tanımladık. DataAdapter uygulamamız ile veritabanı arasında select,delete,insert gibi verilerin işlem görmesi işlemlerini gerçekleştirir.
                    DataSet ds = new DataSet("Channel"); //item Etiketi ekledik.
                    MySqlCommand command = new MySqlCommand("select * from tbl_liste", baglanti); // okunacak verinin tablo adını yazıyoruz
                 if (baglanti.State == ConnectionState.Closed) // Eğer veri tabanı baglantısı kapalıysa ac
                            baglanti.Open();
                        da = new MySqlDataAdapter(command);
                        da.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
                       da.Fill(ds, "Channel2"); //Element Ekledik.
                        ds.WriteXml(@"Xml.xml"); //Xml dosyanın kayıt edileceği yer