C'deki dosyaları kopyalayıp flash belleğe atsam, programlar başka bilgisayarda çalışır mı?

adana01 (1) 8 yıl önce sordu

Windows c deki dosyaları kopyalayıp flash diske atsam, başka bilgisayarda calışır mı programlar?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Sorduğun sorunun cevabı esas olarak @furkanzer'in belirttiği gibidir. Fakat birde "portable" olarak isimlendirilen kurulumsuz program dosyaları vardırki bunların PC'de kurulu olmasına gerek yoktur ve kopyalandıktan sonra bu çalışan özellikli dosyalara (exe'lere) tıklanıp çalıştırılması mümkün olur. Portable program dosyalarını bilgisayarındaki sabit diske kopyalayarak çalıştırabilirsin. Ayrıca istersen flash bellekte kopyalayıp taşıyarak yine kendine ait bilgisayarında yada başka bilgisayarlarda kurulum yapmadan ve doğrudan flash bellek üzerindende çalıştırabilirsin.

Bazı örnek portable programlar için link (tıkla)

furkanzer (1) 8 yıl önce cevapladı

C diskindeki program dosyaları çalışmaz çünkü kurulum gerektirir ancak C içinde fotoğraflarınız müziklerinizin bulunduğu bir klasör taşınırsa başka bir cihazda çalışır.