c# Form Application 'da windows media player sorunu

elessar (65) 10 yıl önce sordu

Merhabalar.

C# Form  üzerine media playeri ekledim. Fakat İnternet üzerinden gelen bir tv yayın linkini

 axWindowsMediaPlayer1.URL = "http://live-stream.mncdn.net:1935/trthd/trthd3/hasbahca.m3u8";

şeklinde yazdığımda medya açılıyor yazıyor fakat video çalışmıyor.

Yukarıdaki Linki Windows 7 uzerinde yer alan media playerde url kısmına yazdıgımda yayın 30 sn surelı calısıyor tekrar ara bellege atıyor ve kesilmeler meydana geliyor. C# da ise hiç açılmıyor Windows Media Player Eklentisinde. Bu sorunu C# Form Uygulamasında Windows Media Player Eklentisi Kullanarak Nasıl Çözebilirim?

Link :

http://live-stream.mncdn.net:1935/trthd/trthd3/hasbahca.m3u8

murat 10 yıl önce

kodu görebilir miyim?

elessar 10 yıl önce

aslında kodda gösterilcek birşey yok yukarıya ekledim. yapmak istedigim axWindowsMediaPlayer1.url ="c:\desktop\deneme.avi"; yazdıgımda acılıyor. internet uzerınden gelen yayını acmak ıstıyorum. sorun cıkartıyor

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

 axWindowsMediaPlayer1.URL özelliğina atadığınız değer örneğin uzmanim.net/video.avi değerinin siz de Güvenilir sitelerde ekli olarak deneyebilirsiniz.

Internet Explorer'i açın. Araçlar > Internet seçeneklerine girin.

Güvenilen siteleri tıklayın.

Erişmek istediğiniz siteyi,  örneğin uzmanim.net, güvenilir sitelere ekleyin.

elessar 10 yıl önce

Öncelikle Cevabınız ve ilginiz için teşekkur ederim. Ben Windows Form da media player eklentisinde benim sorunum

murat 10 yıl önce

Farkındayım, dediğimi denediniz mi?

elessar 10 yıl önce

evet malesef olmadı

elessar 10 yıl önce

Soruyu Guncelledım