C#FORMDA ÇIKTI İÇİN ÖN İZLEME NASIL YAPILIR.ACİLL

mdnalmas (1) 8 yıl önce sordu

http://file:///C:/Users/HY/Desktop/medine%20uygulama%20ev/CV%20OLU%C5%9ETURMA%20YAZDIR/

Yazdırma işlemini yaptım.fakat ön izleme şeklinde gösteremiyorum.lütfen yardım edin çoook acil. proje ödevimde:))

Toplam 1 cevap

paristanbulima (228) 8 yıl önce cevapladı

Reports kısmından Add New Item diyerek yeni rapor sayfası ekliyorsun. Bu rapor sayfasında tasarım yapman gerekiyor. Labellar koyarak tasarımı tamamladıktan sonra verileri formdan labellara çekmen gerekiyor. Örnek olarak;

private void btnOnizle_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Reports.anaform pre = new Reports.anaform ();
            pre.FormdakiTextbox.Text = RapordakiLabel.Text;
            pre.ShowPreview();
        }

paristanbulima 8 yıl önce

İşinize yaradıysa belirtin ki insanlar da faydalansın