C# ile asenkron mail gönderme nasıl yapılır?

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

C# ile bir form uygulaması geliştiriyorum. Asenkron mail göndermek istiyorum. C# ile asenkron mail gönderme nasıl yapılır?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Aşağıda örnek bir C# ile senkron mail gönderme kodu bulabilirsin.

Yeni başlayan arkadaşlar sorun yaşaması için Buton 1 klik kodunu da ekledim.  Yani asenkron metonu nasıl çağırmanız gerektiğini de burada belirttim.

private async void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            await MailGonder();
        }
        public async Task MailGonder()
        {
            string Host = "mail.sunucum.com";
            string smtpUserName = "mail@sucunum.com";
            string smtpPassword = "Sifrem";
            string kime = "info@sunucum.com";
            int smtpPort = 587;
            MailMessage mail = new MailMessage();
            mail.To.Add(new MailAddress(kime));
            mail.From = new MailAddress(smtpUserName);
            mail.Subject = "Bilgi maili";

            mail.IsBodyHtml = true;
            mail.BodyEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;
            mail.Body = "uzmanim.net";

            using (SmtpClient smtp = new SmtpClient(Host, smtpPort))
            {
                smtp.Credentials = new System.Net.NetworkCredential(smtpUserName, smtpPassword);
                smtp.EnableSsl = true;
                await smtp.SendMailAsync(mail);
            }

sunucu, SMTP Username, Password gibi bilgiler size özeldir. Buraları siz kendinize göre düzenlemelisiniz.