C# ile birden fazla form nasıl tamamen kapatılır?

berk (224) 10 yıl önce sordu

C# windows form üzerinde birden fazla form ile çalışıyorum formlar arasında geçişler yapıyorum fakat

this.Hide(); komutunu kullandığımda arka planda ilk açmış olduğum form çalışmaya devam ediyor.Tek bir çıkış butonu ile bütün formlardan çıkış yapmak istiyorum application.exit(); kodu sadece tek bir form için işlev yapıyor. Bütün formları kapatabilicek bir kod varmı ?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Berk,
C# Windows forms uygulamasında Form_Closing olayının içerisinde veya bir butonun tıklanma olayında

Application.Exit()

metodunun çağırırsan tüm formlar kapanır. Hatalı olan başka bir durum olabilir.

berk 10 yıl önce

Hatanın tespini yaptım ve fixledim teşekkür ederim