C# ile Programın Hata Verdiğini Nasıl Tespit Edebilirim?

halilselcuk (1) 8 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar uygulama yukarıdaki gibi çöktüğünde C# ile çöktüğünü nasıl tespit edebilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Projenizdeki Program.cs dosyasını bulun. Program.cs içindeki Main metodunu şu şekilde  try-catch bloguna alın

static void Main()
        {
            try
            {
                Application.EnableVisualStyles();
                Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
                Application.Run(new Form1());
            }
            catch (Exception ex)
            {

                MessageBox.Show(ex.Message.ToString());
            }

Bu şekilde oluşan hatayı ekrana getirebilirsiniz.

Aynı zamanda Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Olay görüntüleyici > Windows günlükleri > Uygulama

altından hataya sebep olan durum ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

halilselcuk 8 yıl önce

Hocam uygulamayı ben yazmadım, kaynak kodlarına erişmem mümkün değil. Benim istediğim yazdığım uygulama ile başka bir programın görseldeki gibi çöküp çökmediğini anlamak.

alattin 8 yıl önce

En basitinden Event Viewer yani olay görüntüleyici kayıtlarını kontrol eden bir uygulama yazabilirsiniz. Belirli aralıklar ile server.exe uygulamasına ait bir çökme raporu var mı kontrol edebilirsiniz.