C# ile zaman damgası (timestamp) nasıl oluşturulur?

alattin (16999) 5 yıl önce sordu

C# ile 201809051114118699 gibi bir timestamp oluşturmak istiyorum.

C# ile timestamp nasıl oluşturulur?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

C# ile timestamp nasıl oluşturulur?

C# ile zaman damgası oluşturmak için ToString metodunun parametrelerinden yararlanabilirsiniz. ToString içine parametre girerek string ifadeyi formatlayabiliyoruz. Zamanı  yyyyMMddHHmmssffff şeklinde bir formatta yazmak istersek kodumuzu şu şekilde yazabiliriz:

DateTime.Now.ToString("yyyyMMddHHmmssffff")

Bu kod size 201809051114118699 şeklinde bir zaman damgası oluşturacaktır.