c# regex ile metin içerisinden ondalık sayıyı nasıl alırım?

elessar (65) 10 yıl önce sordu

string text = uzmanim.net1.300,00uzmanim.net975,00;

string text2 = uzmanim.net300,00uzmanim.net975,00;

 string pattern = @"\b\S\d{0,1}\.\d{1,3}\b,\d{1,3}\b";
         MatchCollection matches = Regex.Matches(text, pattern);
                   foreach (Match match in matches)
                                 {
                                      Console.WriteLine(match.Value);
                                  }

//çıktı : 1.300,00

yapmak istediğim text değişkeni içersindeki ondalık sayıların hepsini matches collection içersine atması.

//1.300,00 ilk indexte  bu ikincisinde 975,00 bu sayıların gelmesını ıstıyorum

aynı sorun text2 değişkeni içinde geçerli tabi,amacım metin içersindeki fiyatları List'e atıp içerisinden küçük olanı secmek.

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Sanırım aşağıdaki kod decimal değerleri string içinden çıkartmak için işinize yarayacaktır

 string text = "uzmanim.net1.300,10uzmanim.net975,00uzmanim133";
            var decimalArray = Regex.Split(text, @"[^0-9\,\.]+").Where(c => c != "." && c.Trim() != "");
            foreach (var i in decimalArray)
            {
                Console.WriteLine(i);
            }
            Console.ReadLine();

unutay (2) 9 yıl önce cevapladı

string metin içindeki xden sonra gelen 7 karakter,y den sonra gelen 7 karakter z den sonra gelen 3 karakter diziye aktarılması gerekiyor nasıl yaparız yardımcı olurmusunuz. x ve y den sonra gelen karakterler 600.500 gibi