C# seviye belirleme

ahmet5847 (92) 6 yıl önce sordu

C# veya diğer dilleri ne kadar bildiğimizi veya ileri derecede bilmek için hangi başlıkları bilmemiz gerekiyor

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Aslında böyle bir tablo yok, yani. Şu konuları biliyorsan Junior, bu konuları biliyorsan Senior seviyesi gibi bir tablo yok. Burada genelde seviyeyi belirleyen şey tecrübedir. C# gibi diller de her konuda hakim olman beklenmez.

Temel programlama bilgisi ön şarttır. Dilin yapısını bilmek, dildeki özellikleri bilmek, içindeki kütüphaneler konusunda bilgi sahibi olmak.

C# örneğin pek çok kütüphane içerir, Web, Grafik, Windows Forms, Veri gibi.  Örneğin hiç grafik üzerinde işlem yapmamış olabilirsin, ama temel bilgilere sahipsen Grafik ile ilgili kütüphaneleri inceleyip, üzerinde çalışıp uzmanlaşabilirsin. C#'i senior seviyesinde bilen hiç kimse tüm kütüphanelere hakim değildir, zaten böyle bir şey beklenmez.

Ama ileri seviye C# için şu komulara derinlemesine girebilirsin:

  • Generics
  • Exception Handling
  • Delegates
  • Lambda Expressions
  • Events
  • Extensions Methods
  • LINQ
  • Nullable Types
  • Dynamics
  • Asynchronous Programming with Async / Await

Bu başlıkları senin için Advanced C# bir kitaptan aldım.

ahmet5847 6 yıl önce

:D TEŞEKKÜRLER