c sürücüsü dolu olması gerekenden fazla

grafiker60 (1) 9 yıl önce sordu

Merhaba, C sürücüsünün içindeki dosyaları seçip sağ tıklayıp boyutuna baktığımda 66,2 Gb görünüyor ama bilgisayarımda C ye sağ tıkladığımda 90 gb görünüyor. Aradaki bu 25 gb lık fark nedir? Cevaplandırırsanız sevinirim, teşekkürler.

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

Gizli dosyalar olabilirmi? Gizli dosyaları görünür hale getirip bakabilirmisin?!

Bazan virüsler bazı alakasız dosyaları çoğaltarak (kopyalayıp) gizli dosyalara dönüştürebiliyor.

yusufbozar (348) 9 yıl önce cevapladı

Sistem geri yükleme dosyalarından kaynaklanıyor olabilir. Kontrol et geri yükleme noktalarını sil.

immortalturk (1) 9 yıl önce cevapladı

BU SORUNUN ÇÖZÜMLERİ ;

1)    Bilgiayarım > C Disk > Windows > Temp      Bu Temp dosyasının içindeki herşeyi temizeyiniz

2)    Bilgisayarım > C Disk > Windows > Prefetch    Bu Prefetch Dosyasının içindeki herşeyi temizleyiniz

BENİMDE BU HATA İLE KARŞI KARŞIYA KALDIĞIM ZAMANDA BENİM SORUNUMA ÇÖZÜM OLAN PROGRAM  İSE AŞAĞIDA İNDİRME LİNKİ İLE VERİLMİŞTİR

Program Adı : Purera

İndirme Linki : http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/purera,1.html

Linke tıkladığınız vakitte indirme otomatik olarak başlayacakatır

Programın Kullanımı : İndirme tamamlandığında Winrara giriniz ve Purera.exe programını çalıştırınız. Program çalıştığında karşınıza 3 tane seçenek gelecektir. bunlardan Next yazanına tıklayınız ve oradaki 'Check All ve Create Log' yazan kısımları işaretleyerek Clean butonuna basınız ve tarama başlayacaktır...

SORUNUNUZUN ÇÖZÜLMESİNİ UMUYORUM...